FB YouTube YouTube en

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu.

„Léto budiž pochváleno“

V červenci začínají prázdniny a dovolené. V červenci začíná takové menší stěhování národů. Sever a střed Evropy cestuje na jih k teplým mořím a i notoričtí „peciválové“ si udělají alespoň výlet na nějaký ten hrad či zámek. 99 letošních proměn výstavy „Má vlast“ se koncem června rozloučilo s pohostinným Vyšehradem. Pečlivě naloženy do nákladních vozů se výstavní panely rozjely všemi světovými směry.

Na východ se vydala část moravské kolekce a to již nedočkavě 17. června. Cílová stanice - Lipník nad Bečvou - meditační park. Zde bylo k vidění 14 proměn z Olomouckého kraje do 3. července. Součástí této kolekce je zdařilá proměna zdejšího kulturního domu Echo. Hned poté se o velmi žhavém letním víkendu 4. a 5. 7. představila Olomoucká kolekce v malebné obci Veselíčko u Lipníku nad Bečvou, která na výstavě představuje obdivuhodnou proměnu zámecké zahrady. Během hudebního festivalu „Mladí pro venkov“ bylo možné si nejen prohlédnout opravdu vydařené proměny z Olomouckého kraje, ale také si zasoutěžit na téma Má vlast. Soutěžily nejen děti, ale i dospělí. „I když bylo zrovna hodně přes 30 stupňů do vědomostního kvízu na téma „Má vlast“se zapojilo 34 dětí, říká Stanislava Čočková – jedna z organizátorek akce.“ V malebném moravském Veselíčku je výstava „Má vlast cestami proměn“ k vidění do 19. července. Poté poputuje do obce Javoříčko-Luká, jejichž panel představuje proměnu někdejší školy se zahradou v multifunkční centrum a koncem července „zakotví“ v Litovli na jejímž panelu uvidíte zvelebující proměnu radniční věže.

Na severo-východ naší země se 11. července vydala i druhá moravská kolekce. Kam? Přímo do metropole severní Moravy a Mekky kulturního moravského dění, do Ostravy – Vítkovic. Zde je k vidění 15 proměn z Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje. Výstava „Má vlast cestami proměn“ se v multifunkčním vítkovickém areálu představila také účastníkům festivalu „Colours of Ostrava“. Jednou z vystavovaných proměn je multifunkční hala Gong realizovaná podle projektu pana arch. Josefa Pleskota. V industriálních Vítkovicích bude moravská kolekce k vidění do 5. srpna.

A vydáme se na západ. Do Evropského hlavního města kultury – Plzně, dorazila již koncem června kolekce českých proměn. Kde jí můžete vidět? V areálu nově zrekonstruované „Městské plovárny“ v centru Plzně. Tento nádherný a nápaditě zrekonstruovaný prostor hostí 33 proměn z krajů Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého a Jihočeského. Doporučujeme vám návštěvu o víkendech, kdy je „Městská plovárna“ otevřena a pořádá zajímavé akce, např. 17. – 19. července jsou připraveny „Plovárenské dny“. Během „Plovárenských dní“ je zde k vidění opravdu zajímavý kulturní program s různými workshopy a také soutěž na téma „Má vlast.“

Část výstavy „Má vlast“ putuje v červenci po městských i venkovských knihovnách. Tak až si půjdete vypůjčit svou knihu na dovolenkové čtení, prohlédněte si v červenci vybrané proměny v knihovnách ve Slaném, Plané nad Lužnicí nebo v Žabni.

Národní putovní výstava „Má vlast cestami proměn“dělá čest svému přídomku putovní  - nemyslíte? My jsme o tom přesvědčeni.

15. 7. 2015

Ivana Holubcová, PR + marketing projektu

GSM: 724.161.081

PDF tisková zpráva červenec 2015

Fotografie na vyžádání pošleme

www.cestamipromen.cz

http://www.cestamipromen.cz/hlasovani

https://www.facebook.com/CestamiPromen

https://www.facebook.com/events/688938637918566/

 

Jan Pirk - výstava Má vlast cestami proměn

"Příznivé změny prospívají krajině i lidským srdcím."

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Hlasování o proměně roku!

hlasovani

Mapa proměn

mapa CP

Hlavní partner ročníku 2020/2021

logo 3 06 stredocesky kraj