FB YouTube YouTube en

Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu.

Jak vypadá takový přírůstek národní putovní výstavy? Šikovný mrňous na pevných nohách připravený na slunce i déšť, s jedenácti stojany proměn ze všech krajů…  A jedno překvapení přinese: Tato kolekce bude mít jako jediná i panely nejúspěšnějších proměn ročníku 2014!

Díky hodnocení návštěvníků loňského slavnostního zahájení na Vyšehradě si i letos tedy budeme moci prohlédnout dvě proměny z kraje Plzeňského - fary v obci Myslív a synagogy v Hartmanicích, a sousoší z Otovic v kraji Královéhradeckém. Díky všem, kdo jste hlasovali na internetu, i letos uvidíme vítěznou proměnu zámku Kunín z Moravskoslezského kraje, proměnu Manského dvora v Žandově v Karlovarském kraji a proměnu kostela v Neratově – Bartošovicích v kraji Královéhradeckém.

 Hlasování Internet 1-MK Kunín Hlasování Internet 2-KVK Dolní Žandov Manský Dvůr Hlasování Internet 3-KK Bartošovice Neratov

hlasování při zahájení 1-PK Myslív hlasování při zahájení 2-PK Hartmanice hlasování při zahájení 3-KK Otovice

Všechny uvedené vítězné proměny roku 2014 budou k vidění jen v této jediné kolekci. Ta zahájí svou pouť na opravdové pouti, v Myslívě na Klatovsku, na návsi před kostelem, kde pobude od 12. srpna do konce prázdnin. Přijeďte se podívat! V neděli 14. srpna, na svátek Nanebevzetí Panny Marie, tu budou kolotoče, stánky a houpačky, proběhne tradiční bohoslužba, výstava obrazů Nepomuckých malířů, páteční koncert v kostele, sportovní odpoledne, a pečou tu skvělé koláče! A v hospodě budou zase řízky!

Průřezová kolekce výstavy Má vlast cestami proměn odtud poputuje do Prahy, kde 1. září zahájí školní rok ve Valdštejnské zahradě v Senátu. Slavnostně ji přivítá pan senátor Miroslav Nenutil. V den svátku Svatého Václava bude k vidění v budově Ministerstva kultury na Dnu otevřených dveří. A v říjnu se vydá na Karlovu univerzitu. Pro více informací sledujte web www.cestamipromen.cz nebo facebook  https://www.facebook.com/CestamiPromen, ať stihnete být při tom. Bude to stát za to. 

Drahomíra Kolmanová 

PDF TZ ke stažení

Jan Pirk - výstava Má vlast cestami proměn

"Příznivé změny prospívají krajině i lidským srdcím."

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Hlasování o proměně roku!

hlasovani

Mapa proměn

mapa CP

Hlavní partner ročníku 2020/2021

logo 3 06 stredocesky kraj